Чому варто отримувати норму вітаміну D з продуктів харчування, а не від сонця?
Основна мета вітаміну D полягає в допомозі організму засвоювати кальцій, тим самим зміцнюючи кістки і зуби, а також магній і вітамін A. Також він забезпечує повноцінну роботу м'язів і нервів, підвищує захисні функції організму, впливаючи на синтез імунних клітин, запобігає простудним захворюванням в комплексі з вітамінами C і A. В тому числі, завдяки цьому вітаміну нормалізується згортання крові, проводиться профілактика серцево-судинних і шкірних захворювань.
Кожен день людині потрібно споживати продукти, що містять вітаміни групи D. Добова норма вітаміну D – від 5 мкг у дорослих до 15 мкг у новонароджених.
Відоме джерело вітаміну D – сонце. Однак, як відомо, воно несе стільки негативних наслідків, що краще, якщо ви просто внесете деякі продукти в свій обов'язковий раціон, наприклад:
- Печінка палтуса
- Печінка тріски
- Риб'ячий жир
- Короп
- Вугор
- Форель
- Кета
- Скумбрія
- Шпроти в олії
- Оселедець атлантичний
- Горбуша
- Чорна ікра
- Лосось
- Яєчний жовток
- Вершкове масло
- Сир «Чедер»
- Сир
- Сметана
- Грейпфрут
- Молоко
- Морквяний сік
- Лимонний сік
Особливо важливо знати список продуктів, що містять вітамін D, жінкам. Так як вони втрачають набагато більше кальцію, особливо під час вагітності та годування груддю. Брак вітаміну D в організмі може призвести до розвитку остеопорозу та інших захворювань кісток.