Лікування міліумів у Києві
Міліуми, також білі вугри, рогові кісти, просянки - це кісти сальних залоз, які є одними з найпоширеніших типів шкірного висипу. Виникають переважно в дитинстві, молодості та середньому віці 40-55 років.
І хоча міліуми дуже схожі на закриті комедони під час акне - вони не мають жодного стосунку ні до вугрової хвороби, ні до інфекції. На відміну від багатьох шкірних захворювань, міліуми - це висипання, які не супроводжуються запальним або інфекційним процесом. Вони не болять і не завдають фізичного дискомфорту. Однак через спонтанну появу на обличчі спричиняють естетичні переживання, особливо в разі множинних висипань.
Висококваліфіковані дерматологи Bogomolets Clinic проводять швидке, якісне та естетичне видалення міліумів. Кожен пацієнт знайде у нас турботу, розуміння і вирішення своєї проблеми.
Причини появи міліумів
Основні причини появи білих вугрів - це травми й опіки шкіри. До них належать термічний і сонячний опік, зміни шкіри після гострого або хронічного запалення, післяопераційні рубці, ушкодження після глибокого механічного або хімічного пілінгу, татуажу. До факторів ризику належить використання неякісної косметики, порушення обміну речовин.
Міліуми у дітей підліткового віку, вагітних і жінок у період менопаузи викликані змінами гормонального фону.
Білі вугри також можуть виникати після місцевого нанесення кремів, що містять кортикостероїди, 5-фторурацил, гідрохінон і фенол.
Симптоми міліумів
Міліум являє собою маленьку підшкірну папулу (вузлик) діаметром 2-3 мм, що має біло-жовтий колір через скупчення кератину (білка епідермісу) і себуму (шкірного сала). Закупорюючи гирло сальної залози, кератин і себум втрачають вивідний отвір - і формуються в епідермальну рогову кісту.
Виникають міліуми на обличчі й найчастіше локалізуються в періорбітальній ділянці: під очима, на повіках. Також з'являються на спинці та крилах носа, рідше на вилицях, щоках і в носогубних складках.
Види міліумів
Рогові кісти класифікуються на три основні типи:
Неонатальні міліуми або міліуми у новонароджених - вроджені вади розвитку шкіри, які спостерігаються у 40-50% немовлят. Відрізняються локалізацією не тільки на обличчі, але також волосистій частині голови та слизових оболонках рота. Зазвичай міліуми у немовляти зникають протягом кількох тижнів після народження.
Первинні міліуми - виникають у дітей і дорослих спонтанно через надлишок кератинових і сальних мас. Здатні минати протягом кількох тижнів або місяців.
Вторинні міліуми - з'являються у дітей і дорослих у тих випадках, коли шкірний покрив пошкоджений запаленням, травмою або рубцевими змінами. Здатні існувати на шкірі тривалий час і навіть постійно.
Чим небезпечні міліуми
Міліуми у дорослих і дітей не становлять жодної небезпеки для здоров'я. Однак існують деякі ризики, спричинені не самою проблемою, а способами боротьби з нею.
На відміну від прища або пустули з рідким гнійним вмістом, який можна вичавити через шкірні пори, міліум - це папула з дуже щільним кератиновим корком, який не має виходу назовні. Тому всі спроби самостійно позбутися білих вугрів у домашніх умовах загрожують такими наслідками, як занесення бактеріальної інфекції, травми шкіри, гематоми і навіть рубці. До того ж, чим менше травм у ділянці висипань - тим менша ймовірність появи нових міліумів.
У жодному разі не можна самостійно видавлювати міліуми на повіках і навколо очей. Шкіра в цих місцях тонка, тому необережним рухом або сильним притисненням можна легко травмувати не тільки шкірний покрив, а й очі.
Діагностика міліумів
Міліуми на шкірі неважко діагностувати завдяки характерному зовнішньому вигляду. Під час консультації дерматолог проводить клінічний огляд із цифровою дерматоскопією, що дає змогу розглянути ці підшкірні вузлики з 10-кратним збільшенням і зафіксувати фото на планшеті.
Білі вугри потребують диференціальної діагностики, оскільки дуже схожі на акне, сирингоми, ксантелазми та апокринові гідроцистаденоми. Їх також слід відрізняти від інших видів шкірних кіст, які з'являються за себорейного кератозу та папіломатозного невусу.
Видалення міліумів у Bogomolets Clinic
Зазвичай міліуми не потребують спеціального лікування і найчастіше минають самостійно протягом кількох місяців. Але якщо просянки на вашому обличчі вирізняються великими розмірами та щільною консистенцією, присутні у великій кількості та вже довгий час - двері нашої дерматологічної клініки у Києві для видалення міліумів відкриті для вас.
Для великих одиничних вугрів ми використовуємо методи точкового впливу, а для дрібних множинних висипань у нас є вибір апаратних методик. Індивідуально для вас лікар вибере один з найбільш ефективних способів видалення міліумів, які ми застосовуємо:
- Видалення міліумів голкою - найпоширеніший метод позбавлення поодиноких вугрів, суть якого зводиться до поверхневого проколу шкіри стерильною голкою і виведенні вмісту кісти екстрактором комедонів (косметологічною петлею).
- Лазерне видалення міліумів - випарювання лазерним випромінюванням множинних підшкірних кіст разом із кератиново-жировим вмістом. Лазер забезпечує швидкий і тривалий результат.
- Радіохвильове видалення міліумів - випаровування білих вугрів під впливом високочастотного радіоножа Сургітрон.
- Електрокоагуляція міліумів - припікання за допомогою струму високої частоти. На місці видаленного міліума формується скоринка, яка відторгається через 5-7 днів.
Профілактика виникнення міліумів
Якщо вас часто турбує питання, як позбутися міліумів, то ми рекомендуємо ряд простих правил, які допоможуть у боротьбі з цим косметичним дефектром:
виключіть з домашньої косметики абразивні скраби і важкі живильні креми, здатні травмувати шкіру або закупорити сальні залози;
не зловживайте глибокими пілінгами;
обмежте довготривале перебування на сонці, через шкідливий вплив ультрафіолету;
додавайте в засоби догляду за шкірою обличчя пілінги з фруктовими кислотами, гліколевою і саліциловою кислотою, ретиноїдами;
використовуйте легкі зволожувальні креми з церамідами.
У разі появи нових міліумів пам'ятайте, що ми завжди поруч - дерматологи Bogomolets Clinic, що видаляють міліуми у Києві, закохані в шкіру та захищають її красу і здоров'я.
Популярні питання про Лікування міліумів
Чи можна самостійно видалити міліум?
Капсула міліуму досить міцна - при сильному та непрофесійному впливі можна занести інфекцію та спровокувати запалення, також можуть залишитися шрами або рубці, при цьому травмується волосяний фолікул та сальна залоза. Тому ні в якому разі не рекомендується самостійно видаляти міліуми, потрібно звернутися до кваліфікованного дерматолога.
Що знаходиться всередині міліуму?
Міліуми (білі вугрі, жировики) - це кісти шкірного покриву, які представлені скупченням рогових мас, густого шкірного сала і білка шкіри кератину. Міліуми зазвичай виникають на обличчі, найчастіше в області навколо очей – на верхніх та нижніх повіках, де шкірний покрив найтонший.
Ціни на Лікування міліумів у Києві
Записатись на консультаціюЛікарі, що надають цю послугу
ДетальнішеЗаписатись на прийом
Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології