Видалення бородавок у Києві
Життя з бородавками – це завжди психологічний дискомфорт, фізичні незручності, а іноді навіть і біль.
Однак видалення бородавки – не домашня процедура, а медична маніпуляція і справа профільних лікарів. Вже 30 років хірурги-дерматологи нашої клініки надають кваліфіковану допомогу дорослим та дітям, позбавляючи їх комплексів, новоутворень різного походження – і роблячи трохи щасливішими.
Що таке бородавка?
Вірусна бородавка – це розповсюджене доброякісне новоутворення шкіри або слизових оболонок, яке виникає у дітей та дорослих в результаті інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ).
Існує близько 100 типів папіломавірусу людини. Але тільки деякі з них вражають шкіру та слизові оболонки, викликаючи появу різних видів бородавок. Це 1, 2, 3, 4, 10, 27, 29, 57 типи ВПЛ.
Приблизно 60-65% шкірних бородавок проходять самостійно без медичного лікування. Проте на це може знадобитися від 2 до 4 років. Тим, хто має на шкірі множинні або давно існуючі новоутворення, тактика вичікування не рекомендована: допоможе тільки видалення бородавок.
Причини виникнення бородавок
Вірус папіломи людини нездатен подолати шкірний бар’єр. Він потрапляє в організм тільки коли порушена цілісність шкіри або слизових оболонок. Тому інфікування ВПЛ можливе тільки за наступних умов:
- знижений імунітет (внаслідок переохолодження, респіраторної інфекції, хронічного захворювання, імуносупресивної терапії);
- контакт з людиною, в якої є бородавки, або з інфікованими предметами;
- наявність на шкірі пошкоджень (подряпин, потертостей);
- вологе середовище (підвищена пітливість, відвідування басейну або лазні).
Тому чи виникне на шкірі бородавка – залежить від імунітету. Ось чому не в кожної людини, інфікованої папіломавірусом, з’являються бородавки.
Як утворюється бородавка?
Поява бородавки відбувається наступним чином:
- спочатку вірус папіломи людини проникає в організм через пошкоджений шкірний покрив;
- далі інфекційний процес розвивається в базальному шарі – найнижчому шарі епідермісу, завдяки якому поверхня нашої шкіри постійно оновлюється;
- в результаті відбувається проліферація кератиноцитів (розростання клітин базального шару) і формування гіперкератозу (ороговілої ділянки шкіри), який містить вірусні частинки – це і є бородавка.
Види бородавок
Існує багато різновидів бородавок. Вони викликаються різними типами папіломавірусу і вражають різні частини тіла. До найпоширеніших видів належать:
- Вульгарні або звичайні бородавки – найчастіше зустрічаються серед дітей та підлітків, мають вигляд тілесних, рожевих або сірих вузликів, розташовуються на шкірі обличчя і тильній стороні кистей.
- Пласкі бородавки – відрізняються рожевим кольором і майже не піднімаються над поверхнею шкіри, виникають на обличчі та кистях рук, викликають їх 3 і 10 типи ВПЛ.
- Підошовні бородавки – дуже схожі на мозолі і формуються на підошвах та долонях, часто болять, викликаються 1 і 2 типами ВПЛ.
- Старечі бородавки або кератоми – мають вигляд щільних бляшок сірого кольору, які з’являються на обличчі, волосистій частині голови, тілі і часто виникають у людей зрілого та похилого віку.
- Аногенітальні бородавки – вузликові рожеві новоутворення в області геніталій, пахових складок та анального отвору, які передаються тільки статевим шляхом і зустрічаються лише у дорослих. Гострокінцеві кондиломи у жінок асоційовані з ризиком раку шийки матки.
Видалення бородавок у Києві в Bogomolets Clinic
Ефективно і безпечно впоратися з бородавкою допоможе тільки лікар-дерматолог, наприклад у нашій дерматологічній клініці у Києві. Під час консультації спеціаліст підбере оптимальний метод видалення з урахуванням віку, розміру і кількості вірусних бородавок, особливостей структури та регенерації шкіри пацієнта.
- Кріодеструкція – найбільш поширений і доступний метод, який передбачає заморожування патологічної тканини рідким азотом екстремально низької температури -195,75 °C. Дуже часто призначається пацієнтам дитячого віку. Найчастіше застосовується для видалення бородавок на долонях і підошвах. Проте глибоке проморожування може супроводжуватися такими ускладненнями як біль під час і після процедури, утворення пухирів і рубцювання шкіри. Для остаточного очищення шкіри від новоутворень може знадобитися декілька сеансів.
- Радіохвильове видалення бородавок – висічення утворення високочастотними радіохвилями за допомогою радіохірургічного апарату «Сургітрон». На відміну від кріодеструкції і лазера, не руйнує – а відсікає патологічну тканину, дозволяючи відправити її на патогістологічне дослідження в разі підозри на злоякісний процес.
- Лазерне видалення бородавок – випаровування новоутворення і коагуляція дрібних судин, що живлять бородавку, лазерним випромінюванням. Як і радіохвильовий метод, лазер може призводити до тривалого загоєння рани і рубцювання шкіри.
- Хірургічне висічення з електрокоагуляцією – застосовується для великих бородавок з великим обсягом ороговілої шкіри (на підошвах або долонях). Передбачає видалення бородавки скальпелем з наступним припіканням електрострумом.
Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням! Самостійна спроба видалення бородавок гострими предметами або аптечними засобами з лугами може закінчитися травмами і опіками шкіри. Значне пошкодження цього доброякісного новоутворення здатне стати пусковим механізмом до злоякісного переродження в плоскоклітинний рак шкіри або меланому.
Хірурги-дерматологи BOGOMOLETS CLINIC у Києві завжди раді запропонувати вам сучасне лікування, яке безпечно очистить шкіру від вірусного ураження з мінімальним ризиком рецидивів. Видалення бородавок - це процедура які наші професійні лікарі проводять щоденно і роблять це максимально якісно для вашого гарного самопочуття.
Піклуйтеся про красу та здоров’я шкіри разом з нами!
Популярні питання про Видалення бородавок
Як відрізнити бородавку на підошві від мозолів?
Відрізнити бородавки від мозолів і натоптишів, які дуже схожі на них, можна за наступними ознаками:
- підошовні бородавки містять затромбовані капіляри по центру, які мають вигляд чорних цяток і під час видалення можуть давати крихітні крововиливи – тоді як мозолі представляють собою лише ділянки сухої ороговілої шкіри без судин;
- підошовна бородавка може з’явитися на будь-якій частині стопи – а мозоль завжди формується в тому місці, що зазнає найбільшого тиску і тертя під час ходи;
- підошовна бородавка болить при натисканні збоку – мозоль болить при прямому натисканні зверху.
Скільки гояться рани після видалення бородавок?
В середньому ранка гоїться в період від 5 до 20 днів, залежно від розташування, розмірів та глибини утворення.
Скільки не можна митись після видалення бородавки?
Протягом перших 2-3 днів не можна мочити місця де видалялись бородавки, надалі - уникати механічних впливів на неї, вживання косметичних засобів, потрапляння сонячних променів. Протягом місяця не відвідувати басейн, лазню, сауну, не приймати ванни.
Ціни на Видалення бородавок у Києві
Записатись на консультаціюЛікарі, що надають цю послугу
ДетальнішеЗаписатись на прийом
Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології