Питання відповіді

Не знайшли відповідь?
Бородавки: питання пацієнтів
Питання:

Як позбутися бородавок назавжди? У мене ця проблема виникла приблизно 10 років тому з однієї бородавки на руці, потім ще з'явилися на п'яті, а також на руці. Чим краще видаляти рідким азотом чи лазером? Чи потрібно пити якісь противірусні препарати? Чи потрібно робити якісь аналізи на віруси?

Відповідь:

1. Рецидив (повторна поява) можливий навіть за найякіснішого видалення, тобто гарантії, що вони не з'являться знову, немає.

2. Перевагу під час видалення віддають рідкому азоту.

3. Застосування противірусних препаратів не дає результату, оскільки їхня лікувальна дія спрямована на інші типи вірусів.

4. Аналізи не потрібні.

 

Питання:

У сина (13 років) рік тому з'явилася підошовна бородавка. Після її видалення рідким азотом через кілька місяців вона з'явилася знову (але це вже була група з 3 бородавок). Знову видалення рідким азотом. Знову з'явилися. Що нам робити?

Відповідь:

Видалення бородавок рідким азотом найбільш ефективне. Однак ця процедура проводиться неодноразово.

 

Питання:

Порадьте лікувальний препарат від бородавок на геніталіях.

Відповідь:

У такій ділянці застосування лікувальних препаратів самостійно, в домашніх умовах протипоказано, оскільки можливі ускладнення, напр., формування рубців. Необхідно визначити, що це за бородавки - це можливо на консультації у лікаря дерматолога.

 

Питання:

Чим видалити бородавку з руки? Вона розростається з кисті на пальці.

Відповідь:

Видалення проводиться лікарем методом контактної кріодеструкції.

 

Питання:

Приблизно років 5 тому в мене на коліні вискочила папілома (або бородавка), згодом з'явилося кілька. Я їх вивела струмом. Потім у мене все-одно вони з'явилися і в більшій кількості ... штук 50: вони дрібні, великі ... загалом обсипали ... я їх знову вивела і так зробила багато разів. Зараз уже не знаю що робити, оскільки вони знову з'являються і вже не тільки на одному коліні. Як мені їх позбутися, це, напевно, у мене вже вірус у крові.

Відповідь:

Можливо, у Вас у ділянці коліна - множинні плоскі бородавки. Якщо це так, Вам необхідно провести дослідження імунної системи і за необхідності зробити імунокорекцію, а плоскі бородавки обробляти одним із хімічних засобів, що продаються в аптеці для лікування бородавок. Підтвердити діагноз і отримати безпосередні рекомендації можна на консультації лікаря дерматолога.

 

Питання:

Як відрізнити підошовну бородавку від натоптиша? Чи проводиться у вашій клініці діагностика папіломавірусу людини?

Відповідь:

Відрізнити підошовну бородавку від натоптиша можна за зовнішніми ознаками, наприклад, зазвичай на поверхні бородавки відмічають чорні крапки. Діагностика папіломавірусу людини у нас не проводиться.

Демодекс: питання пацієнтів
Питання:

Чи лікують у вас у клініці демодекоз, якими методами (я вже лікувалася у кількох дерматологів, але результат тільки на певний період)?

Відповідь:

Демодекс - кліщ, який мешкає на шкірі майже кожної людини. При зниженні захисних сил організму, хронічних захворюваннях ШКТ, порушенні дієти починає прогресувати. Однак найчастіше захворювання демодекоз є ускладненням основного захворювання шкіри (напр., вугрової хвороби), яке й необхідно лікувати насамперед. При цьому слід мати на увазі, що навіть на тлі лікування або після нього висипання можуть поновлюватися, оскільки зазвичай такі проблеми мають хронічний характер. Встановити діагноз основного захворювання і призначити адекватний курс лікування можна на консультації.

 

Питання:

Мені поставили діагноз війковий кліщ (demodex).  Лікар прописав бовтанку на основі бензил-бензонату, але користуватися нею неможливо. Підкажіть способи лікування.

Відповідь:

Простих методів лікування цієї проблеми немає. Найчастіше демодекс (як кліщ, що живе на шкірі) ускладнює основне захворювання. Цю проблему треба вирішувати, створюючи умови, несприятливі для розвитку демодекса. Лікування призначається на консультації.

 

Питання:

Як вилікувати демодекоз?

Відповідь:

Демодекс - кліщ, що паразитує на шкірі майже кожної людини. За наявності запальних процесів на шкірі (вугрі, розацеа) демодекс прогресує. Рекомендується лікування основного захворювання шкіри. Лікування призначається на консультації у лікаря дерматолога.

 

Питання:

Чи можна у вас здати аналізи на демодекс на шкірі обличчя, і на гормони? У мене проблемна шкіра, мені 23 роки. Зараз шкіра лущиться і після вмивання є відчуття стягнутості, хоча зазвичай вона блищить у Т-зоні. Після чисток страшне подразнення і почервоніння, у будь-якого дерматолога.

Відповідь:

Зішкріб на демодекс зробити можна, обстежитися на гормони - ні. Необхідність обстеження на демодекс вирішує лікар - 80% здорових людей є носіями демодексу, і знаходження кліща в такому випадку не є вирішальним.

 

Питання:

У мене демодекоз у ділянці обличчя. Хворію вже давно (5 років). Лікувала. Іноді, бувало, стає менше, а потім знову з'являються. У мене маленька дитина. Чи може вона заразиться від мене? І взагалі яким чином передається? Підкажіть, будь ласка, як можна позбутися.

Відповідь:

Демодекс - кліщ, який мешкає на шкірі майже кожної людини. При зниженні захисних сил організму, хронічних захворюваннях ШКТ, порушенні дієти починає прогресувати. Однак найчастіше захворювання демодекоз є ускладненням основного захворювання шкіри (напр., вугрової хвороби), яке і необхідно лікувати насамперед. Передається контактним шляхом (використання спільних кремів, рушників, подушок). Встановити діагноз основного захворювання і призначити адекватний курс лікування можна на консультації.

 

Питання:

Мені 26 років. Поставили діагноз - демодекоз. На цю хворобу я хворію вже 10 років. Перепробувала я вже все - нічого не допомагає. Скажіть, будь ласка, чи лікуєте Ви цю хворобу лазером? Наскільки ефективно і скільки приблизно коштуватиме курс лікування.

Відповідь:

Не існує лазера для лікування демодекозу. Імовірно, у Вас вугрова хвороба. Для уточнення діагнозу необхідно записатися на консультацію до дерматолога. Якщо діагноз "вугрова хвороба" підтвердиться, буде запропоновано відповідне лікування, зокрема, можливо, і лазером. 

 

Питання:

Мені 15 років і в мене на обличчі демодекоз. Зараз я користуюся китайськими препаратами, допомагають. Але мене турбує те, що впродовж хвороби в мене на обличчі дуже розширилися пори, особливо на носі й на щоках біля носа. Які косметичні процедури ви мені порадите? Оскільки просто використання різних кремів для звуження пор мені не допоможе, пори дуже розширені. І поясніть будь ласка, що таке мікрошліфування обличчя, і чи допоможе воно в моєму випадку?

Відповідь:

Мікрошліфування - це зняття верхнього шару шкіри порошком мікрокристалів алюмінію. У Вашому випадку більш ефективним буде проведення ТСА-пілінгів (2-4 процедури). Вони звузять пори, нормалізують саловиділення, зроблять шкіру більш рівною, гладкою та еластичною.

 

Питання:

Скажіть будь ласка, чи можна вилікуватися назавжди від демодекозу?

Відповідь:

Якщо демодекоз - захворювання шкіри обличчя, від якого назавжди вилікуватися можливо. Часто демодекоз - лише "супутник" рожевих або звичайних вугрів. У такому разі курс лікування триваліший.

Лазерна епіляція: питання пацієнтів
Питання:

Чи небезпечно робити лазерну епіляцію?

Відповідь:

За правильного підходу - ні, але, на жаль, не у всіх салонах дотримуються медичних рекомендацій. Потрібно пам'ятати, що мішенню для лазерної епіляції служить меланін - пігмент, що міститься у волоссі. При дотриманні всіх санітарних норм, правил використання техніки, відповідних параметрів лазера (залежно від типу шкіри, волосся та ін. індивідуальних характеристик пацієнта) фахівцем, а також дотриманні пацієнтом правил перебування на сонці та догляду за шкірою до і після процедури, лазерна епіляція не призводить до негативних наслідків (опіків, пігментації тощо). 

 

Питання:

Який ефект спостерігається після першої процедури лазерної епіляції? Як довго зберігається почервоніння, якщо епілювати верхню губу?

Відповідь:

У перші 2-3 тижні після лазерної епіляції зберігається чиста гладка шкіра без волосся. Почервоніння тримається 0,5-3 години, залежно від індивідуальної чутливості шкіри. Перед процедурою епіляції обов'язково проводиться тестова обробка для визначення чутливості шкіри. У нашій клініці консультація з епіляції та тестування безкоштовні.

 

Питання:

Хочу порадитися з вами щодо лазерної епіляції. Скажіть, які можуть бути наслідки лазерної епіляції. Скажіть правду, що буває з людьми після цієї процедури (в рідкісних випадках)?

Відповідь:

За весь час роботи клініки у нас НІКОЛИ не було випадків серйозних побічних ефектів. Після обробки лазером виникає гіперпігментація (почервоніння) - нормальна реакція шкіри на такий вплив; вона може тривати від кількох годин до (в рідкісних випадках) кількох днів. Це залежить від індивідуальної чутливості шкіри та місця обробки. Лазер впливає ВИБІРКОВО на волосяні фолікули в шкірі, НЕ УШКОДЖУЮЧИ сам шкірний покрив. Ніяких рубців не залишається, шкірний покрив зберігається цілісним. Перед процедурою епіляції ОБОВ'ЯЗКОВО проводиться тестування - кілька лазерних імпульсів - для визначення оптимальної потужності в кожному індивідуальному випадку, що виключає можливість появи опіків.  

 

Питання:

Я натуральна блондинка, моя проблема - ростуть вуса і борода. Чи "бачить" лазер біле, русяве волосся? 

Відповідь:

Олександритовий лазер, який використовується в нашій клініці, не "бачить" світлого волосся, оскільки "мішенню" для лазерів такого типу є хромофор шкіри меланін, а фолікули світлого і сивого волосся не містять цього хромофора.

 

Питання:

Скільки необхідно процедур пройти для повного видалення волосся на обличчі (лазерна епіляція)?

Відповідь:

Для отримання максимально ефективного результату може знадобитися від 5 до 8 сеансів, залежно від індивідуального гормонального рівня. Процедури виконуються з інтервалом у 3-4 тижні. Епіляції олександритовим лазером піддається тільки темне волосся.

 

Питання:

Чи є протипоказанням для лазерної епіляції маленька фіброміома?

Відповідь:

Ні.

 

Питання:

Розкажіть про вплив епіляції на груди, якщо волосся росте на грудях. Чи можна робити її до вагітності і взагалі? І чи можна робити в останні дні менструації?

Відповідь:

Енергія лазерного імпульсу поглинається меланіном (пігментом волосини) і викликає руйнування волосяної цибулини. Ні на шкіру, ні на внутрішні органи впливу не відбувається. Робити лазерну епіляцію до вагітності або під час менструації можна.

 

Питання:

Уже років 6 користуюся електричним епілятором. У мене темне, часто зростаюче і дуже жорстке волосся, процедури проводжу часто, і десь на 3-му році в зоні бікіні стало з'являтися подразнення (гнійники), які після загоєння залишають темні плями і внутрішні затвердіння. Вигляд моторошний. Плюс утворився дуже болючий "тяж" під жировим шаром (тобто видалити його самостійно неможливо). Діагноз ставив онколог, він же прописав терапевтичні методи (не допомогли) і пояснив причину - електроепіляція (інфекція, нагноєння пішло у внутрішні шари тканин). Збираюся звернутися до Вас для лазерної епіляції? Але чи допоможе? Чи зникнуть затвердіння і темні плями після гнійних запалень? Чи можна у Вас у клініці щось зробити з тяжем? І останнє запитання - після закінчення всієї серії лазерних процедур чи стане шкіра АБСОЛЮТНО гладенькою і чи можна на все життя забути про епілятор і бритву? Чи все-таки окремі волоски потім відростають і їх треба підголювати?

Відповідь:

Досить часто після користування електроепілятором волосся вростає під шкіру. Через це виникає запалення, пігментація, рубчики. За допомогою лазерної епіляції за кілька процедур можна позбутися небажаного волосся, зокрема й врослого. Пігментація і запалення поступово проходитимуть. Після 6-8 процедур епіляції можуть з'являтися тільки поодинокі тонкі волоски, і можна проводити одну процедуру на рік.

 

Питання:

Чи є якісь гінекологічні захворювання (зокрема аденоміоз) протипоказанням для проведення лазерної епіляції? А також як можна поєднувати солярій із цією процедурою.

Відповідь:

Гінекологічні захворювання не є протипоказанням для проведення лазерної епіляції. Але якщо вони спричиняють будь-які ендокринні збої, кількість процедур лазерної епіляції може зростати. Не рекомендується засмагати 2-3 тижні після процедури або робити процедури лазерної епіляції на засмаглу шкіру - для виключення ризику появи пігментації.

 

Питання:

Чи можна робити епіляцію, якщо я годую малюка?

Відповідь:

Лазерна епіляція не протипоказана в період годування або вагітності.

 

Питання:

У мене спочатку вросла волосина, а потім вона інкапсулювалася. Що з цим можна зробити і чим це загрожує?

Відповідь:

У місці вростання волосся може з'явитися запалення, нагноєння, а після заліковування - пігментація, рубці. Проблема ефективно вирішується за допомогою лазерної епіляції.

 

Питання:

Так який же лазер все таки більш ефективний під час епіляції? Олександритовий або діодний лазер IV покоління? Тому що на різних сайтах пишуть по різному, і зробити найбільш правильний і ефективний вибір, розібравшись у цьому, дуже складно! Ось, наприклад: Діодний лазер - це останнє покоління лазерних установок для епіляції. До нього було створено та вивчено кілька типів установок для видалення волосся за допомогою світла: I покоління - рубіновий лазер II покоління - олександритовий лазер III покоління - джерело інтенсивного пульсуючого випромінювання IV покоління - діодний лазер За результатами клінічних випробувань визнано, що ефективність діодного лазера в кілька разів вища, ніж в історично більш ранніх типів лазера. Це означає, що для епіляції необхідна менша кількість процедур, вони комфортніші, ріст волосся між процедурами сповільнюється на більший час. Діодний лазер єдиний з усіх лазерів дозволений до застосування на засмаглій шкірі!

Відповідь:

За достовірність інформації, розміщеної на сайтах інших клінік, несуть відповідальність ці клініки. З нашого боку, ми стверджуємо, що олександритовий лазер Gentle Plus американської корпорації Candela, який використовується в нашій клініці, вважається "золотим стандартом" лазерної епіляції. У 2003 році, на думку авторитетних фахівців США, його визнали найкращим лазером для обробки волосся для світлих типів шкіри. Таке визнання пояснюється технічними характеристиками лазера, зокрема, діаметром світлової плями 18 мм, тривалістю імпульсу 3 мс і системою динамічного охолодження шкіри. Наша клініка відповідає за якість послуг, що надаються нашим клієнтам. Однак, за бажання Ви можете зробити по одній процедурі на порівнюваних Вами лазерах, і скласти свою власну думку, яка допоможе зробити вибір. Що стосується засмаглої або темної шкіри, діодний лазер - не єдиний, існує ще неодимовий (Nd:YAG - неодим: ітрій-гранат-алюміній) лазер, не менш ефективний. Крім того, новіше покоління не обов'язково означає краще: ми, наприклад, працюємо з двома судинними лазерами - більш раннім, і нового покоління, і для певних показань лазер попереднього покоління ефективніший.

 

Питання:

Раніше я видаляла волоски на животі за допомогою електроепілятора. Потім сталося вростання одного волоска. Спочатку це місце запалилося і почервоніло. Зараз це минуло, але плямочка залишилася і трохи твердувата на дотик. Волосся з цього місця так і не виросло (минуло вже 4 місяці). Що можна зробити в цьому випадку? І чи можна проводити лазерну епіляцію живота з цією плямочкою?

Відповідь:

Найімовірніше, вросле волосся інкапсулювалося. Лазерну епіляцію проводити потрібно, щоб припинити ріст і цієї волосини в тому числі.

 

Питання:

Я прочитала, що після проходження першої процедури з видалення небажаного волосся на обличчі його ріст скорочується на 50%. Скажіть, чи можна видаляти до остаточного результату волосся, що залишилося, і чи не призведе його механічне видалення до відновлення росту волосся в зонах, які були оброблені лазером. Це питання мене хвилює, оскільки, видаляючи волосся, виникає естетична і психологічна проблема.

Відповідь:

Після першої процедури волосся відростає менше на 15-20%. Для отримання максимального ефекту необхідно 8-15 процедур (за відсутності гормональних порушень). Між процедурами волосся можна збривати і підстригати, проте за кілька днів до процедури перестати це робити, щоб волосся злегка відросло. Висмикувати волосся не можна - наступний сеанс лазеротерапії після цього можна робити тільки через місяць. Механічне видалення до відновлення росту волосся в зонах, які були оброблені лазером, не призведе.

 

Питання:

Перед проведенням лазерної епіляції волосся збривають, а чи можна його вищипувати, чи не кращий цей варіант? Через який час після первинної ЛЕ починається ріст волосся, і чи можна його вищипувати до наступної процедури?

Відповідь:

Вищипувати не можна, необхідно збривати. Час відростання залежить від ділянки обробки (для ніг він найбільший) і кількості проведених сеансів. Після першого сеансу цей час відповідає орієнтовно часу відростання після воскової епіляції, з кожним новим сеансом обробки він збільшується. Між процедурами волосся можна збривати або зістригати, але не вищипувати.

 

Питання:

Під час лазерної епіляції діодним лазером попередньо волосся збривають. У чому відмінності діодного лазера і того, що використовується в клініці доктора Богомолець (переваги та недоліки)?

Відповідь:

Під час лазерної епіляції олександритовим лазером волосся також збривають. 

 

Питання:

Я зробила одну процедуру лазерної епіляції пахвової області у Вінниці. Було досить таки боляче і довго, оскільки лазером діяли на кожну волосинку. Ефекту ніякого поки що немає. Чи можна пізніше зробити лазерну епіляцію у вас? І чи не позначиться застосування різних лазерів на здоров'ї?

Відповідь:

Олександритовий лазер, що застосовується в нашій клініці, має систему охолодження оброблюваної ділянки шкіри, тому больові відчуття зведені до мінімуму. Обробка різними типами лазера не позначається негативно на здоров'ї.

 

Питання:

Чи обов'язково протягом 6 тижнів до епіляції уникати засмаги всього тіла, або дана вимога стосується тільки ділянок, на яких безпосередньо буде проводитися лазерна епіляція?

Відповідь:

Ця вимога стосується тільки ділянок, на яких безпосередньо буде проводитися лазерна епіляція.

 

Питання:

Якщо я видаляю волоски над верхньою губою пінцетом, через який час після останнього видалення мені можна зробити лазерну епіляцію цієї зони? Це дуже актуально, адже не хочеться ходити до епіляції з волоссям!

Відповідь:

Через 1 місяць. У період до процедури Ви можете зістригати волоски.

 

Питання:

Через який період часу після відвідування солярію можна записатися на лазерну епіляцію бікіні? Коли після видалення лазером судин на крилах носа можна перебувати на сонці й у солярії (можливо, із захисним кремом), так щоб не відбулася пігментація?  

Відповідь:

Вам потрібно почекати щонайменше місяць після солярію, щоб прийти на процедуру лазерної епіляції. Після процедури видалення судин також слід почекати місяць.

 

Питання:

У мене засмагла шкіра на даний момент. Я знаю, що лазерну епіляцію не можна робити на засмаглому тілі. Але навіть якщо я не буду засмагати півроку, я білою не стану. У мене смаглявий тип шкіри. А вдатися до цього методу дуже треба. 

Відповідь:

Ви можете прийти на консультацію, коли Ваша шкіра не буде засмаглою (для цього необхідно місяць уникати сонячних ванн). Наш фахівець порадить Вам вирішення проблеми. Консультація з епіляції у нас безкоштовна. 

 

Питання:

Я хочу зробити лазерну епіляцію в ділянці бікіні та пахви. Скажіть будь ласка, це боляче чи ні, скільки за часом проходить одна процедура?

Відповідь:

Наші лазери оснащені системою динамічного охолодження - унікальна розробка фірми-виробника лазерів, яка зводить до мінімуму больові відчуття під час процедури. Крім того, під час обробки певних зон може бути використаний знеболювальний спрей. На кожну ділянку необхідно від 5 до 8 процедур обробки. Перший візит займе у Вас не більше 40 хв (консультація + тестові імпульси + 10-15 хв очікування результатів тестових імпульсів + сама процедура). Під час наступних обробок це займатиме всього 10-15 хв.

 

Питання:

Чи можна робити лазерну епіляцію у віці 21 року, при тому, що була хвороба молочних залоз (мастопатія)? Чи болюча це процедура?

Відповідь:

Так, Вам можна робити лазерну епіляцію. Під час процедури пацієнт відчуває деякий дискомфорт, який залежить від інтенсивності лазерного впливу, місця розташування оброблюваної ділянки і виду системи охолодження. Мінімальний дискомфорт досягається при використанні лазерних систем GentleLASE корпорації Candela, оснащених динамічною системою охолодження.

Пілінг: питання пацієнтів
Питання:

Який період часу варто уникати сонця після середнього хімічного пілінгу? Коли можна починати засмагати?

Відповідь:

Пілінги проводяться з приводу усунення будь-яких проблем: пігментації, пористості, висипу, зморшок. Сонце посилює ці проблеми. Тому краще не засмагати.

 

Питання:

У мене після вугрові рубці. Чи робите ви хімічний пілінг? З якого по який період його можна робити?

Відповідь:

Ми робимо хімічний пілінг. Процедури проводити бажано з жовтня по лютий.

Контагіозні молюски: питання пацієнтів
Питання:

У мого 3-річного сина - контагіозні молюски в пахвовій западині. Кілька разів їх припікали азотом. Але з'являються нові. Яке порадите оптимальне лікування і препарати, що підвищують імунітет? І друге: як нам не допустити зараження другої дитини (5-и місячна донька)?

Відповідь:

Це проблема вірусна, може поновлюватися. Лікування - усунення наявних структур. Неспроможність імунітету пов'язана з особливостями дитячої шкіри, а не імунними відхиленнями. Профілактика для другої дитини - дотримуватися санітарно-гігієнічних заходів (оскільки молюск передається контактним шляхом). Обробляти іграшки, предмети загального користування, мити руки тощо.

 

Питання:

У доньки 2,5 року велика кількість конвегіозних молюсків біля губ. Час появи - 3 місяці. Пробували змащувати саліциловим спиртом за рекомендацією дерматолога - не допомогло, а стало більше. Як позбутися?

Відповідь:

Молюск контагіозний - вірусне захворювання, передається контактним шляхом.

1. Необхідна санітарно-гігієнічна обробка (речі, м'які іграшки).

2 Лікування - шляхом видалення (радіохвильовий метод, кріодеструкція).

 

Питання:

Які існують знеболювальні засоби під час видалення контагіозного молюска в дитини 3,5 рочки? І які найкращі методи видалення?

Відповідь:

Для знеболювання застосовуються будь-які анестетики місцевого впливу. Найкраще видаляти радіохвильовим методом.

 

Питання:

Мені поставили діагноз контагіозний молюск (обличчя). Які методи лікування цього захворювання у вашій клініці.

Відповідь:

Метод лікування - видалення радіохвильовим методом або методом контактної кріодеструкції. Також можливий лазерний метод. Метод видалення визначається лікарем на попередній консультації.

 

Питання:

Дитині 2 роки, виявлено контагіозний молюск. Чи можна видалити в такому віці? Чи потрібна попередня консультація?

Відповідь:

Так, видалення можливе. У дітей контагіозний молюск іноді зникає самостійно, тому можлива і тактика очікування. Визначення оптимальної тактики і метод видалення, у разі необхідності, визначається на консультації.

Омолодження: питання пацієнтів
Питання:

Які процедури ви рекомендуєте проводити в 35 років. Серйозних проблем немає, маю вигляд на "свої".

Відповідь:

Арсенал проф. процедур на даний момент досить великий, щоб визначитися, необхідна консультація косметолога. У домашніх умовах рекомендуються препарати, що містять фітоестрогени, вітаміни А, С, Е, гіалуронову кислоту (за відсутності алергії) тощо.

 

Питання:

Я не хочу робити пластичну операцію, а масажі обличчя вже не допомагають - мішки під очима і носогубні складки (40 років), ботокс теж не хочу, чи є якісь інші методики, або тільки мезотерапія? (Я в минулому лікар).

Відповідь:

У носогубні складки вводиться препарат на основі гіалуронової кислоти (біодеградуючий гель). Введення ботулотоксину за наявності жирових "гриж" ("мішків" під очима) протипоказане, мезотерапія в цьому разі не показова. Жирові "грижі" видаляються тільки оперативним шляхом. 

 

Питання:

Мені 46 років турбує глибока міжбрівна зморшка. Які методи усунення дефекту?

Відповідь:

У таких випадках 2 рази на рік вводиться препарат "Диспорт", після чого, через 2-3 тижні, можливе введення препарату "Рестилайн" (у разі недостатнього ефекту, зумовленого глибиною зморшки).

 

Питання:

Чи можна якимось чином видалити мімічні зморшки на обличчі (між щоками і губами)?

Відповідь:

Такі мімічні зморшки нівелюють введенням препаратів Рестилайн.

 

Питання:

Мені 32 роки. Шкіра на обличчі виглядає відповідно до віку. Глибока зморшка одна на лобі - мімічна. Трохи є вугрі на носі, підборідді. Хотіла зробити лазерне шліфування. Але прочитала, що в моєму віці це не рекомендується. А молодше виглядати хочеться. Що ж Ви мені порадите?

Відповідь:

Зморшку на лобі можна прибрати введенням препарату "Диспорт": рухи м'язами припиняються, і епідерміс укладається більш гладко. З приводу шкіри необхідно відвідувати косметолога, можлива консультація в нашій клініці.

 

Питання:

Мені 24 роки. З 15 років я курю, причому останні кілька років дуже багато. Збираюся кидати. Але є проблема - як наслідок тривалого куріння, у мене змінився колір обличчя, з'явилися зморшки. Чи можна це виправити? І як? Чи не зарано в такому віці робити лазерне шліфування?

Відповідь:

Лазерне шліфування робити дійсно рано. Однак є способи нетравматично поступово виправити ситуацію. Це можуть бути пілінги для обличчя, мезотерапія, апаратне лікування, нешліфувальний лазер тощо. Які саме методи Вам підійдуть, можна визначити, оглянувши Вас.

 

Питання:

Мені 28 років і на лобі є неглибока зморшка. Чи можна її прибрати і яким методом?

Відповідь:

Залежно від стану зморшки - її глибини, конфігурації, зменшення її в стані спокою м'язів - обирають метод корекції: ін'єкції Рестилайну, Диспорту, лазерна стимуляція (6-8 процедур, 1 раз на місяць), лазерне шліфування або дермабразія. Метод обирається на консультації.

Засмага і солярії: питання пацієнтів
Питання:

Солярії шкідливі чи корисні та при появі родимок що потрібно робити?

Відповідь:

Відповідь не може бути однозначною. У разі появи родимок проконсультуйтеся у дерматолога. Дія ультрафіолетового опромінення (сонце або солярій) за все життя накопичується і стимулює появу пігментних та інших утворень шкіри.

 

Питання:

У мене немовля, чи можна мені відвідувати солярій?

Відповідь:

Під час вагітності, періоду лактації шкіра стає більш фоточутливою. Краще уникати надмірного впливу сонця, відвідування солярію, тому що можливе утворення стійких пігментних плям.

 

Питання:

Протягом двох років засмагаю в солярії і нещодавно помітила, що родимка на попереку знебарвилася і стала більш опуклою. Чи означає це, що потрібно перестати ходити в солярій?

Відповідь:

Невус (родимка) підростає великою мірою у відповідь на ультрафіолетове опромінення. Такі зміни невуса дуже характерні. Рекомендується припинити відвідування солярію, відвідати лікаря дерматолога.

 

Питання:

Чи можна засмагати в солярії за наявності родимок на тілі, якщо час засмаги вибирати мінімальний? Родимок досить багато, але вони невеликі, плоскі та світлі.

Відповідь:

За великої кількості невусів (родимок) відвідувати солярій (засмагати) не рекомендовано. Відвідувати солярій не рекомендовано взагалі, незалежно від кількості родимок.

Нігті: питання пацієнтів
Питання:

3 рази чоловікові робили операцію з врослого нігтя на великих пальцях ніг. У сім'ї в рідного дядька був діагноз ендартеріїт нижніх кінцівок і цукровий діабет. Чи може врослий ніготь бути симптомом цих захворювань? Які потрібно здати аналізи? До якого лікаря звернутися?

Відповідь:

Причина зміни росту нігтьової пластини - зовнішнє здавлювання (незручне, вузьке взуття). Лікування:

  • видалення;

  • консультація ортопеда;

  • підбір ортопедичних устілок, носіння зручного взуття.

Косметологія: питання пацієнтів
Питання:

Які процедури призначають у разі сухої себореї шкіри обличчя і голови?

Відповідь:

Можуть бути призначені процедури зволожувального характеру в косметолога, які саме - визначає косметолог після консультації.

 

Питання:

У зв'язку з тривалим прийомом гормональних препаратів - полькартолон, на думку лікаря, шкіра втратила колаген! Як його відновити в амбулаторних умовах або стаціонарних?

Відповідь:

Препаратів, що приймаються всередину для лікування такого стану не існує. Процедури: пілінги, мезотерапія, апаратне лікування (лазер, що не шліфує, фотоомолодження та ін.) - діють місцево. Однак тривалий прийом полькортолону свідчить про якесь серйозне захворювання, і таке лікування може бути несумісне з ним.

 

Питання:

Мені 19 років. Шкіра змішаного типу. На щоках під шкірою є маленькі білі прищики, схожі на висип. Якщо їх тиснути, то вони вилазять. Як можна їх позбутися? І за допомогою яких процедур можна позбутися ямок після прищів?

Відповідь:

Позбутися їх можна за допомогою чищення. Ямок після прищів можна позбутися за допомогою мікродермабразії або лазерного шліфування. Метод визначає лікар на консультації.

 

Питання:

Мені 35 років. У мене на обличчі чорні цятки. Чи можна їх повністю позбутися? Що для цього потрібно.

Відповідь:

Позбутися можна, однак доведеться підтримувати хороший стан шкіри спеціальним домашнім доглядом. Вам необхідно записатися на консультацію до косметолога.
 

Питання:

Мені 27 років, на верхній губі з'явилися білі цяточки. Що це може бути, чи не небезпечно?

Відповідь:

Ймовірно, у Вас ектопія сальних залоз. Небезпеки для здоров'я такий стан не становить. Для уточнення діагнозу показана консультація дерматолога.

 

Питання:

Що таке "лікувальний пілінг"? Що спільного він має з лазерним шліфуванням обличчя? Наскільки дієвий лікувальний пілінг проти розширених пор обличчя?

Відповідь:

Пілінг - процедура відлущування верхніх шарів шкіри за допомогою розчинів кислот. Це більш поверхнева процедура, ніж лазерне шліфування, вона не травмує шкіру. Пори шкіри згладжуються. Процедуру виконують восени та взимку.
 

Питання:

Які процедури необхідно проводити вдома з догляду за шкірою між гліколевими пілінгами для досягнення максимальних результатів, якими кремами користуватися?

Відповідь:

Під час курсу гліколевих пілінгів пацієнтам рекомендують користуватися кремами, що підтримують ефект пілінгу. Зазвичай це креми, що містять гліколеву кислоту, але в меншій, ніж під час пілінгу, концентрації. Можуть застосовуватися зволожувальні креми, або креми з ретинолом.

 

Питання:

Чи можна видалити розширені пори на обличчі (щоки, підборіддя і ніс). Якщо так, то яка тривалість позитивного результату?

Відповідь:

Для відповіді на Ваше запитання необхідно оцінити стан шкіри під час безпосереднього огляду на консультації у фахівця. Залежно від показань, для лікування можуть бути виконані такі процедури: мікродермоабразія, хімічні пілінги, лазерна обробка, косметологічні процедури.

Хірургія: питання пацієнтів
Питання:

У мене був пірсинг у пупку останні 8 років. Хотілося б позбутися неестетичних дірочок (вони не заростають абсолютно), яким методом це можна зробити?

Відповідь:

Це можна зробити тільки хірургічним способом, після чого залишаться білясті смужки.

 

Питання:

На місцях видалення родимок з'явилися великі коричневі плями. Чи нормально це?

Відповідь:

Необхідний огляд лікаря, який проводив видалення. Можливо, це вторинна пігментація або рецидив невуса в ділянці рубця.

 

Питання:

Чи можна видаляти невуси у квітні-травні? Або краще в яку пору року?

Відповідь:

Невуси на відкритих ділянках бажано видаляти не пізніше ніж за 2 місяці до літнього (спекотного) періоду. Найкраще - в прохолодну пору року.

 

Питання:

У мене на руці жировик, почав рости після пологів, десь 1-1,5 см у діаметрі. Хочу його видалити, але ще годую дитину грудьми. Чи можна видалити у вас жировик ще до завершення лактації і чи можна це робити влітку?

Відповідь:

Вам потрібно проконсультуватися у лікаря-дерматолога, у разі встановлення діагнозу ліпома або дерматофіброма (тобто "жировик") показано хірургічне видалення в плановому порядку восени, після закінчення годування.

 

Питання:

На руках, животі та ногах розміром 1.5-2 см шишки. Кажуть, що це ліпоми. Вони не болять, але якщо їх зачепиш, то дуже боляче. Чи можна їх видалити, які наслідки операції?

Відповідь:

Так, можна. Після оперативного втручання залишаються лінійні рубчики. Якщо їх не видаляти, під час подальшого зростання вони можуть здавлювати нервові стовбури і судини, порушуючи іннервацію і циркуляцію крові.

Записатись на консультацію