Чи можна вагітній робити епіляцію?
Ви вагітна, але, як і раніше, хочете виглядати на всі сто? І чи не завжди задоволені своїм відображенням у дзеркалі? Скажімо, зовнішнім виглядом шкіри. Пігментні плями, судинні "зірочки", та ще й "зайві" волоски аж ніяк не фарбують вас. Чи не позбутися вам цього швидше? При цьому ви думаєте не тільки про себе, але й про ту людину, яка вже живе під серцем. Чи не нашкодить йому ваша спроба посперечатися з природою?
Вибирайте собі зручний спосіб епіляції
Безумовно, найпростіший і абсолютно безпечний спосіб позбавлення зайвої рослинності - це гоління. При цьому знищується лише зовнішня частина волосся, а його волосяна цибулина (фолікул) залишаються недоторканими, даючи життя новим волоскам. Буквально вже через день вони з "обуренням" пробивають собі шлях на світло, і верстат знову приходить у дію. До того ж, як правило, після трьох-чотирьох процедур волосся стає жорсткішим, а на місці видалення часто з'являється роздратування, особливо в чутливих зонах пахв і бікіні.
Муси, креми та пінки, що містять спеціальні речовини, що пом'якшують і руйнують основу волосся, так звані депілятори – ще одна зброя у боротьбі з небажаною рослинністю. Воляну масу, що залишилася після його впливу, кількома рухами спеціальної лопаточки видаляють з поверхні шкіри. Але цибулина при цьому залишається недоторканою, і все повторюється знову. Щоправда, дещо повільніше, ніж після гоління. Такий метод підходить особам з чутливою шкірою, оскільки депіляційні креми діють м'якше, ніж станок для бритв. Але тут "на порядок денний" у деяких виходить алергічна реакція шкіри на компоненти засобу. Тому попрацюйте заздалегідь, хоча б за 2:00 до процедури зробити шкірний тест.
Особливий підхід
Але є на тілі області, які не підвладні ні голінню, ні дії кремів-депіляторів: це верхня губа, підборіддя, шия. Якщо небажана рослинність ще не прийняла "загрозливого" виду та розмірів, а являють собою тонкий і рідкісний пушок, можна скористатися кремами, що знебарвлюють. Після такої процедури "непрохані гості" стають просто непомітними на незагорілому тілі. Але і тут є два "але": засіб справиться лише зі "скромними гостями" і може викликати алергію.
Той, хто хоч одного разу вдавався до допомоги депіляції воском, знає як це боляче і неприємно, особливо в зоні бікіні та пахв. І знову ж таки ефект тимчасовий: корінь виривається при такій розправі разом з волоссям, але фолікули, як і раніше, не втрачають своєї "репродуктивності". Щоправда, волоски відростають через 2-3 тижні тонші та слабкі. Болісні відчуття кілька знімають спеціальні гелі, які наносяться перед процедурою, але тут виникає інша проблема: волоски можуть вростати в шкіру.
Суть електроепіляції та сама, що й у восковій: спеціальний прилад висмикує волосся з коренем, не пошкоджуючи цибулину. Правда, цьому "електропінцету" підвладні більш короткі волоски. Вони відростають не відразу, робляться тоншими і рідшими. Особливий режим і спеціальні насадки, що охолоджують, згладжують хворобливий ефект, але він все одно залишається. А з ним — подразнення шкіри, вростання волосся.
Радикальне позбавлення волосся на тілі
Принцип дії фотоепіляторів заснований на дії сфокусованого пучка світла широкого діапазону хвиль від звичайної лампи на основу волосся. Уповільнення його зростання відбувається лише за рахунок перегріву. За ефективністю цей метод можна порівняти з електроепіляцією та воскуванням, проте він менш болісний. Фотоепіляція, на відміну від лазера, впливає не тільки на волосяний фолікул, але і на всі найближчі клітини шкіри, тому частіше дає побічні ускладнення (порушення пігментації або опіки).
До радикальних сучасних методів відносять епіляцію змінним електрострумом, коли за допомогою тонкої голки струм підводять до цибулини і вона під дією електрошоку гине, і електроліз, коли те ж саме відбувається під дією постійного струму. У першому випадку процедура досить болісна, при невмілому використанні електроструму можуть з'явитися опіки, рубчики та пігментні плями. У другому випадку процедура протікає набагато довше, але вона ефективніша, а головне — менш болісна. Для того, щоб остаточно "розправитися" з ненависним волоссям, процедуру доведеться повторювати не раз. Метод практично завжди залишає на шкірі дрібні рубці і не гарантує стабільного результату, але все ж таки є єдиним ефективним при видаленні сивого волосся.
Найпростішим на сьогодні залишається метод лазерної епіляції - найбільш надійний і безболісний з усіх існуючих. Олександритовий лазер, що використовується в косметології, дозволяє "обробити" за 1 імпульс площу шкіри в 18 мм2. Він має чудову властивість - вибірково і дуже швидко нагрівати клітини, що містять пігмент (меланін). При цьому склеювання волосяного фолікула відбувається за мілісекунди, а потім він поступово розсмоктується організмом. Незважаючи на стрімке підвищення температури в області фолікула, біль практично не відчувається, оскільки одночасно відбувається охолодження шкіри. Той дорогоцінний камінь "гарантує" необхідну довжину хвилі - 755 нм. Основні його переваги (перед іншими лазерами чи методом фотоепіляції) — саме у системі динамічного охолодження. Це означає, що перед лазерним імпульсом шляхом упорскування відбувається локальне знеболювання місця епіляції. Не виникає ні опіків, ні навіть гіперпігментації, до якої жінки схильні під час вагітності. Залишаються цілими та неушкодженими прилеглі кровоносні судини, колагенові волокна, підшкірно-жирова клітковина. В інших лазерах, де відбувається повітряне охолодження або наноситься гель до впливу лазером, відчувається набагато сильніший дискомфорт і біль під час процедури.
Чи виправдано ризик?
Загалом, свідомо позбавлятися зайвого волосся під час вагітності і відразу після пологів можна, але не бажано. Однак, якщо ви все ж таки вважаєте це необхідним для себе, врахуйте наші рекомендації при виборі оптимального способу.
Під час вагітності у жінок з'являється підвищена схильність до алергічних реакцій. Тому, навіть якщо до цього ви нормально переносили процедури за участю кремів-депіляторів і кремів, що знебарвлюють, це зовсім не гарантія того, що і цього разу все пройде гладко.
Так, імунна система жінки мобілізується в період виношування, але майте на увазі, що вона і так працює в режимі форс-мажору, тому навіть післяпологові розриви, якщо такі виникають, гояться довго і важко. Враховуючи підвищену чутливість шкіри під час вагітності, в першу чергу відмовтеся від електроепіляції, а потім і інших дратівливих методів.
Будь-яке відчуття болю для майбутньої матусі вкрай небажане: виробляються гормони стресу, а стресовий стан матері впливає формування нервової системи плоду далеко ще не найкращим чином. Тому скажіть "ні" всім хворобливим методам епіляції.
Одна з найбільш поширених проблем у майбутніх мам - це варикоз. У цьому випадку будь-які процедури з епіляції не можна проводити на місці виходу та запалення вен.
Відкласти епіляцію до «найкращих» часів доведеться в тому випадку, якщо жінка має захворювання шкіри. У зоні особливої уваги – атопічний дерматит, який має схильність до загострення під час вагітності. При дії лазера відбувається склеювання не тільки волосяної цибулини, а й протоки сальної залози, яка при виході на поверхню шкіри з'єднується з фолікулом. Повне припинення росту волосся призведе до раннього пересушування та старіння шкіри. Тому жінкам із сухою шкірою (а під час вагітності ця проблема загострюється) не рекомендують проведення лазерної епіляції без нагальної потреби. Але якщо проблема патологічного оволосіння переважає сухість шкіри, то з двох зол вибирають менше.
Загальними протипоказаннями всім видів епіляції є гострі форми герпесу, інфекційні захворювання, келоїдні рубці, злоякісні новоутворення, деякі різновиди цукрового діабету, важкі форми гіпертонії, психічні захворювання.
"Від хлопчиків"
Залежно від того, кого носить жінка під серцем, у неї по-різному, проявляється інтенсивність росту нового волосся (НЕ у всіх, звичайно, і НЕ завжди). Здогадайтеся, хто із двох лідирує? Правильно, хлопчаки. Особливо волоски від синів люблять область живота - від лобка до пупка. Гормони беруть своє, адже плід хлопчика вимагає від маминого організму вироблення більшої кількості чоловічих гормонів, а їх “надлишки” повертаються назад до мами. Це волосся видаляти не потрібно, воно, як правило, йде саме: запасіться терпінням і через 6-9 місяців. Втім, є дуже надійний спосіб позбутися їх — народити через певний час дівчинку.